Něco o mně


monika horkaJmenuji se Monika Horká a autorské módě se věnuji od roku 2010. Tvořím oděvy a módní doplňky s kvalitním řemeslným zpracováním a vysokým podílem ruční práce, kombinované s autorskými látkami. Střihy tvořím podle vlastních návrhů.  Záleží mi na výběru velmi kvalitních a zajímavých látek. V mém obchodě naleznete originální a ručně šitá trička, topy, šaty, sukně, i další autorskou módu a doplňky.

Vyučila jsem se „aranžérkou“ pro textil a oděvy a vystudovala „provoz obchodu se zaměřením pro propagaci“. Po maturitě jsem pokračovala na soukromé škole „šití a konstrukce střihů“. Toto studium jsem zakončila výučním listem v oboru šití. Později jsem po úspěšném dokončení dalšího kurzu získala certifikát v oboru „vizážistka“.

Jeden rok svého života jsem strávila v Sydney v Austrálii, kde jsem absolvovala kurz angličtiny, potkala se s cestovatelem Zikmundem a krátce pracovala v keramickém ateliéru. Po dokončení kurzu angličtiny jsem se s velkými plány v Sydney přihlásila ke studiu „managementu“, což se ukázalo jako omyl a studium jsem nedokončila.

S výtvarnou tvorbou jsem se zúčastnila několika samostatných i skupinových výstav v Čechách i v Sydney, pro základní školy jsem realizovala ilustrace pro e-learning a pro Českou televizi jsem navrhovala hedvábné závoje a portrét princezny k pohádce od režiséra Ludvíka Ráži. 

Chci přijít nakoupit